Lodówki

Aktywne filtry

1 249,00 zł
Lodówki
Lodówka chłodziarko-zamrażarka 207L czarna 150cm Smith&Brown SFBF-211-BE3
1 249,00 zł
Lodówki
Lodówka chłodziarko-zamrażarka 207L srebrna 150cm Smith&Brown SFBF-211-SE3
1 199,00 zł
Lodówki
Lodówka chłodziarko-zamrażarka 207L biała 150cm Smith&Brown SFBF-211-WE3
1 099,00 zł
Lodówki
Lodówka chłodziarko-zamrażarka 173L biała 143cm Smith&Brown SFBF-511-WE3
1 149,00 zł
Lodówki
Lodówka chłodziarko-zamrażarka 173L czarna 143cm Smith&Brown SFBF-511-BE3

Lodówki wolnostojące

Chłodziarko-zamrażarka potocznie nazywana lodówką, to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Każdy z nas stanął lub stanie przy wyborze odpowiedniej lodówki do swojej kuchni. W naszej ofercie dostępne są różnorodne urządzenia;  jednodrzwiowe, dwudrzwiowe lub multidoor. 

Która lodówka najlepsza? Jak wybrać odpowiednią lodówkę?

Zastanawiając się nad wyborem lodówki należy na początek zastanowić się jaką część powierzchni w kuchni ma ona zajmować. Czy możemy pozwolić sobie na szeroką lodówkę typu side by side lub multidoor? Czy musimy zacząć poszukiwania od chłodziarko-zamrażarek węższych np. jedodrzwiowych lub dwudrzwiowych? Ważnym parametrem jest również wysokość, ponieważ częstym wyborem są lodówki umieszczane pod blatem. Lodówki podbaltowe również dostępne w naszym asortymencie. Najpopularniejszy model lodówki wybierany przez klientów to lodówka z dolnym zamrażalnikiem inaczej zwana lodówką kombi.  Coraz większą popularność zyskują również lodówki dwudrzwiowe z górnym zamrażalnikiem. Ważnym aspektem jest również wybór koloru, aby urządzenie pasowało wizualnie do naszej kuchni. Dużą popularnością cieszą się lodówki w kolorze czarnym ze szklanym wykończeniem na drzwiach. Często wybierane są również chłodziarko-zamrażarki w kolorze srebrnym/szarym lub Inox. Oczywiście w naszym asortymencie nie brakuje również klasycznej lodówki białej.

Chłodziarko zamrażarka, dodatkowe funkcje – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru urządzenia, oprócz podstawowych parametrów należy zwrócić uwagę na szczegółową specyfikacje techniczną. Jedną z najważniejszych kwestii jest klasa energetyczna urządzenia, która decyduje o kosztach eksploatacji. Tutaj należy pamiętać o zmianie etykiet energetycznych, która miała miejsce w marcu 2021. Nowa klasyfikacja energetyczna spowodowała odejście od oznaczeń „plusowych”. W obecnej sytuacji na rynku znajdziemy oznaczenia od A do G. Dla klientów może okazać się to dość mylące, gdyż sprzęt, który dotychczas miał klasę A++, oznaczoną żywym zielonym kolorem na starej etykiecie, jest aktualnie pomarańczowym „E”, sugerującym niską energooszczędność. I to mimo tego, że w praktyce urządzenie ma dokładnie te same parametry techniczne.

Pamiętajmy,  że dzięki technologii NoFrost w środku urządzenia nie gromadzi się szron, a rozmrażanie lodówki to przeszłość.  A właśnie dodatkowe funkcje często można spotkać w nowoczesnych lodówkach NoFrost. Na przykład funkcja szybkiego chłodzenia i mrożenia, która pozwala obniżyć temperaturę świeżo włożonych produktów i zachować ich smak oraz składniki odżywcze. Duże chłodziarko zamrażarki mogą  posiadać specjalne szuflady na odpowiednie produkty, tj. szuflada na warzywa i owoce, komora zero lub szuflada Vario Box. Każda lodówka dostępna na naszej stronie posiada dokładny opis dostępnych funkcji, zachęcamy aby zapoznać się z ofertą gdzie znajdziesz również chłodziarki do kosmetyków czy samochodowe.